четвер, 24 листопада 2016 р.

День Друзів

24 листопада світ  відзначає День друзів. Свято народилося в Америці, але сьогодні його полюбляють і святкують жителі всієї планети.  Повна його назва  — День придбання друзів, а також здійснення впливу на людей. Щороку це свято обов'язково проводиться з використанням ідей відомого психолога та письменника Дейла Карнегі. Він народився саме 24 листопада в 1888 році, тому це свято відзначають у знак поваги до цієї людини, чия книга «Як здобувати друзів та впливати на людей» до цих пір залишається бестселером у багатьох країнах світу.
Вперше книга Карнегі про завоювання друзів була опублікована в 1936 році. Людина, завдяки якій з'явився День друзів в США, виросла у бідній сім'ї, яка з усіх сил намагалася дати синові хорошу освіту. Карнегі закінчив педагогічний коледж і під час навчання завжди намагався виділитися серед однокурсників, подолавши свій комплекс неповноцінності. Саме так він знайшов ефективні методики налагодження відносин з людьми, про які пізніше розповів у своїх книгах.
Вже багато років поспіль його книга «Як придбати друзів ...» особливо активно розкуповується саме в цей день — 24 листопада.

середа, 9 листопада 2016 р.


Сьогодні відзначають День української писемності та мови

В Україні сьогодні, 9 листопада, відзначають День української писемності та мови. 
За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Цьогоріч День української писемності та мови українці відзначатимуть 19 раз, оскільки започатковане свято було у 1997 році тодішнім президентом України Леонідом Кучмою.
У День української писемності та мови за традицією: покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю; відзначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

Також із 2000 року у цей день у прямому ефірі  "Українського радіо" транслюють "Диктант національної єдності", який може написати будь-який охочий.